Ισπανία - Ιταλία: Δύο γκολ σε ματς τους πριν το… 15’, για πρώτη φορά στον 21ο αιώνα! (video)

Τρομερή έναρξη στην αναμέτρηση της Ισπανίας με την Ιταλία, στον ημιτελικό του Nations League, με το 1-1 του… 11ου λεπτού, να λαμβάνει χώρα για πρώτη φορά μεταξύ τους στον 21ο αιώνα.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε η αναμέτρηση της Ισπανίας με την Ιταλία, για τον 2ο ημιτελικό του Nations League, με το 1-1 στο 11ο μόλις λεπτό, να είναι κάτι που λαμβάνει χώρα για πρώτη φορά σε ματς μεταξύ τους, από το 2000 και έπειτα.

Τα τελευταία 23 χρόνια, οι δύο ομάδες έχουν τεθεί αντιμέτωπες 16 φορές συνολικά. Ποτέ πριν από την εν λόγω συνάντηση, δεν είχαμε παρακολουθήσει κάτι παρόμοιο, με τη «φούρια ρόχα» να προηγείται στο 4ο λεπτό, χάρη σε γκολ του Πίνο.

Το ρεκόρ διαμορφώθηκε στο 11με το πέναλτι - γκολ του Τσίρο Ιμόμπιλε και μένει να δούμε αν θα παρακολουθήσουμε και την πιο παραγωγική αναμέτρησή τους, από το 2012, όταν και είχε επικρατήσει με 4-0 η Ισπανία, στον τελικό του EURO.