Αμβούργο – Στουτγκάρδη 1-3: Παραμένει στην Bundesliga η ομάδα του Μαυροπάνου!

Στην Bundesliga θα συνεχίσει και τη νέα σεζόν η Στουτγκάρδη του Ντίνου Μαυροπάνου, αφού επικράτησε και στην έδρα του Αμβούργου με 3-1.

Η Στουτγκάρδη του Ντίνου Μαυροπάνου θα αγωνίζεται στην Bundesliga και την επόμενη σεζόν! Έχοντας για άλλη μία φορά στη βασική της σύνθεση τον Έλληνα αμυντικό, επικράτησε εκτός έδρας του Αμβούργου με 3-1, και «κλείδωσε» κάπως έτσι την παραμονή της στη μεγάλη κατηγορία.

Προκειμένου να φτάσει στη νίκη, χρειάστηκε να προβεί σε ανατροπή. Το Αμβούργο άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Κίτελ, ωστόσο δεν κατάφερε να «χτίσει» πάνω σε αυτό για να επιτύχει μία επική ανατροπή, από το 3-0 του πρώτου ματς, στην έδρα του αντιπάλου της.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν τελικά με τον Μιλό κατά την έναρξη του δευτέρου μέρους (48’), ενώ ο ίδιος παίκτης πέτυχε την ανατροπή στο 64’. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε ο Σιλάς στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, «σφραγίζοντας» με τον ιδανικότερο τρόπο την παρουσία της Στουτγκάρδης στην Bundesliga για 4η διαδοχική σεζόν!