Ντόρτμουντ - Μάιντς 0-1: Η απόλυτη... ψυχρολουσία, γκολ ο Όλσεν, χαμένο πέναλτι ο Αλέ! (video)

Πίσω στο σκορ η Μπορούσια Ντόρτμουντ κόντρα στη Μάιντς (27/05) στο 15', χαμένο πέναλτι από τον Αλέ τέσσερα λεπτά μετά (19') και ο τίτλος σε... μπελάδες!
Απίστευτη εξέλιξη στο ματς της Μπορούσια Ντόρτμουντ με τη Μάιντς (27/05)! Λίγα λεπτά μετά το γκολ της Μπάγερν Μονάχου απέναντι στην Κολωνία, οι Βεστφαλοί όχι μόνο δεν βρήκαν το γκολ που θα τους διατηρούσε πρώτους στη βαθμολογία, κατά τη διάρκεια της τελευταίας αγωνιστικής της Bundesliga, αλλά το δέχθηκαν αυτοί!

Ο Όλσεν έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους στο 15', βάζοντας... φωτιά στη «μάχη» του τίτλου.

Τέσσερα λεπτά αργότερα (19'), ο Αλέ είχε μία μοναδική ευκαιρία να επαναφέρει την... καρδιά των οπαδών της Ντόρτμουντ στη θέση της, μέσω εκτέλεσης πέναλτι, αλλά ο Ντάμεν τον «νίκησε»!