Λίβερπουλ – Άστον Βίλα 0-1: Πρώτα χαμένο πέναλτι ο Γουότκινς, μετά γκολ ο Ράμσεϊ! (video)

Μπορεί ο Όλι Γουότκινς να μην κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι στο 21’, όμως ο Ράμσεϊ δίνει προβάδισμα στην Άστον Βίλα στο 28ο λεπτό.

Ιδανικά συμπληρώνει το πρώτο μισάωρο στο Άνφιλντ η Άστον Βίλα, η οποία παρότι είδε τον Όλι Γουότκινς να αστοχεί από το σημείο του πέναλτι στο 21ο λεπτό, κατάφερε να ανασυγκροτηθεί.

Και όχι μόνο αυτό, αλλά να πάρει και προβάδισμα, επτά λεπτά μετά, στο 28΄, χάρη στο γκολ του Ράμσεϊ. Υπέροχη σέντρα του Λουίς στο πίσω δοκάρι και 1-0 από τον Άγγλο, ο οποίος δίνει προβάδισμα στους «χωριάτες».