Ασύλληπτο γκολ από τον Κέιν: Ο πρώτος που σκοράρει σε 25 ματς της Premier League! (video)

Ιστορικό ρεκόρ με... στιλ από τον Χάρι Κέιν!
Μόλις οκτώ λεπτά στην εντός έδρας αναμέτρηση της Τότεναμ με την Μπρέντφορντ (20/05) για την 37η αγωνιστική της Premier League, ήταν αρκετά για τον Χάρι Κέιν. Όχι μόνο για να βρει δίχτυα, αλλά για να το κάνει και με εντυπωσιακό τρόπο!

Στο 8ο λεπτό, έκανε «κομπίνα» σε εκτέλεση φάουλ με τον Κουλουσέφκι και με φοβερό σουτ, έστειλε την μπάλα στο «Γ» της εστίας των φιλοξενούμενων, για να «γράψει» το 1-0.

Παράλληλα, έγινε ο πρώτος ποδοσφαιριστής στην εποχή των 38 αγωνιστικών στην Premier League, που σκοράρει σε 25 διαφορετικά ματς!