Ντόρτμουντ - Γκλάντμπαχ 4-0: «Κεφάτος» ο Μάλεν και... ντόρτια σε μόλις 32 λεπτά! (video)

«Καταιγιστική» η Μπορούσια Ντόρτμουντ, «φιλοδώρησε» με τέσσερα γκολ τη Γκλάντμπαχ, ενώ είχαν κυλήσει μόλις 32 λεπτά στο ματς!
Φοβερός Μάλεν, κυνική Ντόρτμουντ και... τέλος στο ματς της 32ης αγωνιστικής στην Bundesliga κόντρα στη Γκλάντμπαχ (13/05), μέσα σε περίπου μισή ώρα!

Μόλις στο 5ο λεπτό, ο Μάλεν «άνοιξε» το σκορ, με τον Μπέλιγχαμ να διπλασιάζει τα γκολ των Βεστφαλών, στο 18', με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Από εκείνο το σημείο κι έπειτα, ο Μάλεν από εκτελεστής, έγινε δημιουργός και τροφοδοτώντας τον Αλέ τόσο στο 20', όσο και στο 32', επέτρεψε στους γηπεδούχους να προηγούνται με 4-0, πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο.