![Μίλαν - Ίντερ 0-2: Τζέκο και Μικιταριάν βάζουν «φωτιά» στον ιταλικό… εμφύλιο](https://www.bnsports.gr/media/k2/items/cache/84836c9d8b08a502ea818de55e7e6b91_XL.jpg)
Με δύο πολύ γρήγορα γκολ ξεκίνησε η αναμέτρηση ανάμεσα στην Μίλαν και την Ίντερ με τους Έντιν Τζέκο και Χένρικ Μικιταριάν να δίνουν σπουδαίο προβάδισμα στους «νερατζούρι».
Η «τυπικά» γηπεδούχος Μίλαν φιλοξενεί στο Σαν Σίρο την Ίντερ για τα ημιτελικά του Champions League.
Οι «νερατζούρι» πήραν γρήγορα κεφάλι στο σκορ με τρομερή εκτέλεση του Τζέκο. Ο 37χρονος Βόσνιος εκμεταλλεύτηκε άψογα το κόρνερ του Τσαλχάνογλου και με σουτ στην κίνηση μόλις στο 8ο λεπτό έκανε το 1-0.
Ασταμάτητη όμως η Ίντερ συνέχισε να πιέζει και τρία λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματα της. Με μία εξαιρετική αντεπίθεση ο Ντι Μάρκο πάσαρε στον Μικιταριάν και αυτός μπήκε με άνεση μπήκε στην αντίπαλη περιοχή και πλάσαρε για το 2-0 στο 11ο λεπτό.