Serie A: Μαθηματικός υποβιβασμός για τη Σαμπντόρια, από ένα βαθμό Σασουόλο και Μπολόνια! (video)

Νίκες για Έμπολι και Ουντινέζε στην 34η αγωνιστική της Serie A, έμειναν στο 1-1 η Σασουόλο με τη Μπολόνια.

Μπορεί καμία από τις αναμετρήσεις της 34ης αγωνιστικής, που έκλειναν το πρόγραμμα της Serie A, να μην είχαν κάποια βαθμολογική σημασία, όμως τόσο η Έμπολι, όσο και η Ουντινέζε, έκαναν τη… δουλειά τους.

Η πρώτη επικράτησε με 2-1 της Σαλερνιτάνα, πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα, ενώ η «Ούντινε» έκανε το χρέος της κόντρα στη Σαμπντόρια, που έχει υποβιβαστεί και παραμένει στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος.

Το τελικό αποτέλεσμα μάλιστα διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο, με τον Περέιρα να ανοίγει το σκορ στο 9ο λεπτό και τον Μασίνα να σκοράρει για το 2-0, ενώ μερικές ώρες αργότερα, Σασουόλο και Μπολόνια πήραν από ένα βαθμό.

Βρίσκονταν στην 10η και την 13η θέση αντίστοιχα, με μόλις δύο βαθμούς να εκκρεμούν, αλλά σε ένα πλήρως μοιρασμένο παιχνίδι, προέκυψε πολύ λογικά το 1-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μπεράρντι στο 15ο λεπτό, για να διαμορφώσει ο Ντομίνγκες το τελικό αποτέλεσμα και να σηματοδοτήσει την 3η ισοπαλία μεταξύ τους, στα πέντε τελευταία παιχνίδια.