Διακοπή στο Τσβικάου – Έσεν: Μπύρα στον διαιτητή και… λήξη στο ημίχρονο! (video)

Πρωτοφανές σκηνικό στην 3η κατηγορία της Γερμανίας, με παιχνίδι να διακόπτεται στο φινάλε του πρώτου μέρους, καθώς οπαδοί της Τσβικάου, που είναι η γηπεδούχος, πέταξαν μπύρα στον διαιτητή της συνάντησης.

Δεν θα μάθουμε ποτέ ή τουλάχιστον… άμεσα, πόσο θα ολοκληρωθεί η αναμέτρηση της Τσβικάου με την Έσεν, καθώς με το παιχνίδι στο 1-1 και παίκτη των γηπεδούχων να έχει αποβληθεί με απευθείας κόκκινη κάρτα, η αναμέτρηση διεκόπη.

Οι φίλοι της Τσβικάου ήταν έξαλλοι με την αποβολή του Μπούτσεν και την ισοφάριση της Έσεν με πέναλτι, με συνέπεια να ρίξουν μπύρα στον διαιτητή, κατά την αποχώρησή του για τα αποδυτήρια.

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε και οι παίκτες δεν βγήκαν ποτέ για την έναρξη του δευτέρου, με το ματς στην 3η κατηγορία της Γερμανίας να διακόπτεται οριστικά.