Ένα δοκάρι μακριά από το έπος: Η Άρσεναλ έκανε σε 120 δευτερόλεπτα ό,τι δεν μπορούσε σε… 90 λεπτά! (video)

Φτάσαμε στο σημείο που η Άρσεναλ ήθελε να αποφύγει. Να πάει δηλαδή στο Έτιχαντ με μοναδικό στόχο τη νίκη, σε ένα παιχνίδι που πλέον δεν της κάνει… ούτε η ισοπαλία. Ακόμη και αν επέστρεψε από την «κόλαση» στην αναμέτρηση με τη Σαουθάμπτον, κάνοντας το 3-1 κατά της, 3-3, έχοντας και δοκάρι για την ολική ανατροπή.

Το ρολόι δείχνει 88’. Η Άρσεναλ βρίσκεται πίσω στο σκορ με τη Σαουθάμπτον με δύο γκολ διαφορά, για δεύτερη φορά στο παιχνίδι. Το 3-1 κατά της είναι προφανές πως σηματοδοτεί μία… κηδεία.