Άρσεναλ – Σαουθάμπτον 1-2: Ο Γουόλκοτ πλήγωσε την πρώην ομάδα του, αλλά ο Μαρτινέλι «απάντησε» άμεσα (video)

Απίστευτη τροπή παίρνει το ματς, με έναν πρώην «κανονιέρη» να… πυροβολάει την Άρσεναλ και να σκοράρει το 2ο γκολ για την Σαουθάμπτον στο 14’! 6 λεπτά μετά, οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-1 με τον Γκάμπριελ Μαρτινέλι, βάζοντας «φωτιά» στο ματς.

«Τρελό» ματς στο Έμιρειτς και ας μην έχει ολοκληρωθεί καν το πρώτο ημίχρονο! Ο Θίο Γουόλκοτ έβαλε γκολ στην πρώην ομάδα του με πλασέ στο 14’ μετά από εκπληκτική κάθετη πάσα του Κάρλος Αλκαράς.

6 λεπτά μετά, στο 20 λεπτό της αναμέτρησης, η Άρσεναλ απέδειξε ότι έχει… σφυγμό, και με τον Μαρτινέλι μείωσε σε 2-1. Ο Σάκα γύρισε όμορφα στο ύψος του πέναλτι, όπου βρισκόταν ο Βραζιλιάνος και εκτέλεσε για να δώσει ξανά… φτερά στην ομάδα του!