Γουέστ Χαμ – Γάνδη 4-1: «Καθαρίζει» την πρόκριση με ολική ανατροπή (video)

Μέσα σε 9 μόλις λεπτά η Γουέστ Χαμ με 3 γκολ «κλειδώνει» την πρόκριση κόντρα στη Γάνδη στα ημιτελικά του Europa Conference League.

Στη ρεβάνς της φάσης των «8» του Europa Conference League στο Λονδίνο ανάμεσα στη Γουέστ Χαμ και τη Γάνδη, η Βέλγικη ομάδα άνοιξε το σκορ όμως τα «σφυριά» την πλήγωσαν κάνοντας την ανατροπή και οδεύοντας προς την πρόκριση στα ημιτελικά.

Στο 55’ ο διαιτητής υπέδειξε τη λευκή βούλα με τον Λόυκας Πακετά να ευστοχεί «πληγώνοντας» τον Ντέιβι Ρουφ για το 2-1.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ντέκλαν Ράις με τρομερό σλάλομ κουβάλησε τη μπάλα από το κέντρο και την έστειλε στο βάθος της εστίας για το 3-1.

Ο Μιχαήλ Αντόνιο ήταν αυτός που ισορρόπησε το ματς και το «καθάρισε» στο 63ο λεπτό με εκπληκτικό σουτ γράφοντας το 4-1.