Γουέστ Χαμ – Γάνδη 1-1: Γκολ ξανά για τον Κάιπερς, γρήγορη απάντηση από τα «σφυριά» (video)

Ο Κάιπερς έδωσε ελπίδα πρόκρισης στην επόμενη φάση του Europa Conference League στη Γάνδη,όμως ο Μιχαήλ Αντόνιο ισοφάρισε άμεσα για την Γουέστ Χαμ.

Στη ρεβάνς της φάσης των «8» του Europa Conference League στο Λονδίνο ανάμεσα στη Γουέστ Χαμ και τη Γάνδη, η Βέλγικη ομάδα πήρε το προβάδισμα αλλά η χαρά της δεν κράτησε για πολύ.

Η Γάνδη άνοιξε νωρίς το σκόρ κόντρα την Γουέστ Χαμ με τον Ούγκο Κάιπερς να βάζει το γκολ στο 26ο λεπτό του αγώνα γράφοντας το 0-1. Ο Ματίζ Σαμουάζ ήταν αυτός που μοίρασε την ασίστ στον Βέλγο επιθετικό που έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του μπροστά σε άδεια εστία.

Στο 37ο λεπτό ο Μιχαήλ Αντόνιο βρήκε γρήγορα την απάντηση για τους Άγγλους με κοντινή κεφαλιά μέσα από την περιοχή φέρνοντας σε ισορροπία το ματς (1-1).