Σπόρτινγκ Λισαβόνας - Γιουβέντους 1-1: Από ωραίος... μοιραίος ο Ραμπιό, μέσα σε έντεκα λεπτά! (video)

Ο Ραμπιό «άνοιξε» το σκορ στο 9' για τη Γιουβέντους, αλλά υπέπεσε στο πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Έντουαρντς, για να κάνει το 1-1 στο 20' για τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας.

Η Γιουβέντους ξεκίνησε ιδανικά τη ρεβάνς κόντρα στη Σπόρτινγκ Λισαβόνας (20/04), για τα προημιτελικά του Europa League, αλλά οι Πορτογάλοι «απάντησαν» άμεσα.

Αρχικά, ο Ραμπιό «τιμώρησε» την αδράνεια των Πορτογάλων στο 9ο λεπτό, αφού η μπάλα έμεινε... ζωντανή στην περιοχή των Πορτογάλων μετά από εκτέλεση κόρνερ, αυτός την είδε να «στρώνεται» μπροστά του και δίχως να δυσκολευτεί, την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0.

Δέκα λεπτά αργότερα, όμως, υπέπεσε σε παράβαση εντός περιοχής. Ο Έντουαρντς ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι, «νίκησε» τον Σέζνι και έφερε ξανά την ισορροπία στο ματς, κάνοντας το 1-1.