Ίντερ – Μόντσα 0-1: Στην Ευρώπη «πετάει», στην Ιταλία… παραπαίει! (video)

Κακή εμφάνιση, κακό αποτέλεσμα, 5ο ματς δίχως νίκη στην Ιταλία και εκτός τετράδας η Ίντερ, που ηττήθηκε με 1-0 από τη Μόντσα εντός έδρας!

Μπορεί στο Champions League η Ίντερ να πανηγύρισε ένα σπουδαίο «διπλό» στην έδρα της Μπενφίκα, επικρατώντας με 2-0, όμως στην Ιταλία εξακολουθεί να μην πείθει με τις εμφανίσεις της.

Αισίως, ήταν αρνητική η εικόνα της στην αναμέτρηση με τη Μόντσα και το 1-0 μοιάζει πολύ φυσιολογικό, στο 5ο συνεχόμενο παιχνίδι δίχως νίκη στην Serie A.

Πώς όμως φτάσαμε σε αυτό το σημείο; Οι «νερατζούρι» κατέγραψαν μία καλή στιγμή με τον Λουκάκου στο 6’, ενώ ο Ντι Γκρεγκόριο είχε μεγάλη επέμβαση 18 λεπτά μετά, στην προσπάθεια του Κορέα.

Στην επανάληψη και πάλι ο keeper της Μόντσα έβαλε μεγάλο stop στο 57’ στην κεφαλιά του Λουκάκου και στο επόμενο λεπτό το πλασέ του Βέλγου πέρασε έξω.

Όσο η ώρα περνούσε, οι φιλοξενούμενοι αποκτούσαν περισσότερη αυτοπεποίθηση και στο 77’ πήραν το προβάδισμα με την κεφαλιά του Καλντιρόλα με στατική φάση, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.