Μπήκε αλλαγή, σκόραρε και έδωσε δύο ασίστ σε εννέα λεπτά ο Μαντουέκε της Τσέλσι!

Σούπερ εμφάνιση για τον Νόνι Μαντουέκε της Τσέλσι, με τον νεαρό εξτρέμ να έχει γκολ και δύο ασίστ μέσα σε εννέα λεπτά στο ματς νέων της Αγγλίας με τη Γαλλία (4-0).

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον νέο άσο της Τσέλσι, Νόνι Μαντουέκε, η εθνική Αγγλίας κάτω των 22 ετών, νίκησε σε φιλικό παιχνίδι 4-0 την αντίστοιχη της Γαλλίας.

Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Πρώτα, στο 50' ο Έμιλ Σμιθ Ρόου άνοιξε το σκορ και έπειτα ανέλαβε ο Μαντουέκε. Πέρασε ως αλλαγή στο 66', και έντεκα λεπτά μετά σκόραρε για το 2-0. Στο 79' έδωσε την ασίστ στον Κέρτις Τζόουνς για το τρίτο γκολ και τέσσερα λεπτά πριν τα 90 "σέρβιρε" στον Ράμσεϊ, μετά από ωραία ατομική ενέργεια.

Ο παίκτης για χάρη του οποίου η Τσέλσι πλήρωσε 35.000.000 ευρώ στην Αϊντχόφεν τον περασμένο Γενάρη, αναδείχθηκε φυσικά πολυτιμότερος παίκτης της αναμέτρησης!