ΑΕΚ - Ολυμπιακός 0-2: Τρίλεπτο «χτύπημα», αυτογκόλ, Μπακαμπού και προβάδισμα ασφαλείας! (video)

Ο Ολυμπιακός «άνοιξε» το σκορ στο 50' κόντρα στην ΑΕΚ (12/03) και τρία λεπτά αργότερα πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων!
«Κεφάλι» στο σκορ για τον Ολυμπιακό στο ντέρμπι με την ΑΕΚ (12/03) στην OPAP Arena και μαλιστα με... αέρα δύο γκολ, στο πλαίσιο της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής της κανονικής διάρκειας της Super League!

Στο 50ο λεπτό, ο Μπιέλ έγινε αποδέκτης της μπάλας από τα αριστερά, σούταρε, αυτή κόντραρε πάνω στον Μουκουντί και κατέληξε στα δίχτυα του Αθανασιάδη για το 1-0. Κάπως έτσι, έγινε η πρώτη ομάδα που προηγείται στο νέο γήπεδο της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια.

Τρία λεπτά αργότερα (53'), ο Φορτούνης βρήκε στην πλάτη της άμυνας τον Μπακαμπού, αυτός έκανε το κοντρόλ, «πάτησε» περιοχή και σουτάροντας με το αριστερό, «νίκησε» τον γκολκίπερ των γηπεδούχων για να «γράψει» το 2-0.