Φούλαμ – Άρσεναλ 0-1: Αυτογκόλ ο Ρόμπινσον, «άκυρο» από τον VAR, γκολ ο Γκάμπριελ! (video)

Με τη συμπλήρωση ενός τετάρτου, η Άρσεναλ παίρνει το προβάδισμα στην έδρα της Φούλαμ, αλλά ο VAR διακόπτει τους πανηγυρισμούς. Πέντε λεπτά μετά, το γκολ του Γκάμπριελ θα μετρήσει!

Μία εκπληκτική μπαλιά του Γκρανίτ Τσάκα ήταν αρκετή για να δημιουργήσει ρήγμα στην άμυνα της Φούλαμ, με τον Μαρτινέλι να πλασάρει τον Λένο, αυτόν να σώζει και τον Ρόμπινσον να στέλνει άθελά του τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Οι γραμμές μπήκαν όμως και το γκολ δεν μέτρησε, με το 0-0 να παραμένει, συμπληρώνοντας 20 λεπτά στο ματς.

Μετά ήρθε ο Γκάμπριελ Μανγκαλάες και αυτός άνοιξε το σκορ για το 1-0 της Άρσεναλ στο 21’!