Τορίνο – Μπολόνια 1-0: Η «γκρανάτα» έμεινε ζωντανή στο κυνήγι της Ευρώπης

Η Τορίνο επικράτησε 1-0 της Μπολόνια και παρέμεινε σε κοντινή απόσταση από τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη. Ως αλλαγή αγωνίστηκε ο Κυριακόπουλος με τους «ροσομπλού», στον πάγκο έμεινε ο Λυκογιάννης.

Σημαντικό ματς όσον αφορά τη μάχη για τα ευρωπαϊκά εισιτήρια ήταν αυτή ανάμεσα σε Τορίνο και Μπολόνια για την 25η αγωνιστική της Serie A. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να βγουν νικητές, χάρις σε γκολ του Καραμόχ στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης.

Από ένα καλό ημίχρονο είχε η κάθε ομάδα, με την «γκρανάτα» να κυριαρχεί ως το 50’ και την Μπολόνια να πιέζει στο φινάλε για την ισοφάριση χωρίς όμως να τα καταφέρει. Για περίπου 15 λεπτά μάλιστα αγωνίστηκε στο παιχνίδι και ο Γιώργος Κυριακόπουλος, ο οποίος όμως δεν μπόρεσε να αλλάξει κάτι στο παιχνίδι. Ούτε βέβαια ο Μπάμπης Λυκογιάννης ο οποίος δεν χρησιμοποιήθηκε καθόλου από τον Τιάγκο Μότα.

Έτσι, η Τορίνο έφτασε τους 34 βαθμούς, με την Μπολόνια να μένει στους 35, όσους έχει και η Γιουβέντους που βρίσκεται στην 7η θέση.