Ίντερ - Λέτσε 2-0: Επιστροφή στις νίκες στο «ρελαντί»

Με 2-0 επικράτησε η Ίντερ της Λέτσε σ’ ένα ματς χωρίς πολλές... εκπλήξεις.

Η Ίντερ υποδέχτηκε τη Λέτσε στο Giuseppe Meazza για τις ανάγκες τις 25ης αγωνιστικής της Serie A. Μετά τη «γκέλα» την προηγούμενη εβδομάδα στη Μπολόνια η ομάδα του Ιντζάγκι «καιγόταν» για τη νίκη, ώστε να παραμείνει στην τετράδα που οδηγεί στο Champions League. Συνολικά πιο επιθετικοί εμφανίστηκαν οι γηπεδούχοι έχοντας και τη χαμένη ευκαιρία στο 27’ από τον Τσαλχάνογλου που την ακολούθησε το όμορφο γκολ του Μικιταριάν στο 29ο λεπτό μετά από ασίστ του Νικολό Μπαρέλα ανοίγοντας το σκορ (1-0). Η Λέτσε αδυνατούσε να αντιδράσει και υστερούσε στην τελική πάσα.

Στο 53ο λεπτό ο Λαουτάρο Μαρτίνεζ βρίσκει χώρο λίγο έξω από την περιοχή του Φαλκόνε και τον τιμωρεί στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0 καθαρίζοντας το ματς. Οι νερατζούρι δεν απειλήθηκαν από την Λέτσε, με τους φιλοξενούμενους να πραγματοποιούν την 9η διαδοχική ήττα τους στην έδρα της Ίντερ.