Άλλη μια εβδομάδα, άλλη μια κάρτα για τον Μουρίνιο... (video)

O Ζοζέ Μουρίνιο αποβλήθηκε από ματς της Ρόμα για τρίτη φορά μέσα στην σεζόν, ξεπερνώντας σε κόκκινες κάρτες οποιονδήποτε άλλο προπονητή και παίκτη της Serie A .

Ο προπονητής των τζιαλορόσι έκλεψε την παράσταση - για λάθος λόγους - στο ματς κόντρα στην Κρεμονέζε την Τρίτη (28/2, 2-1), καθώς μόλις ένα λεπτό μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. είδε την κόκκινη κάρτα και αποχώρησε έξαλλος για τα αποδυτήρια.

Ο Πορτογάλος τεχνικός ύστερα από υβριστική επίθεση κατά του διαιτητή, αποβλήθηκε από τον αγώνα, πράγμα που συμβαίνει για τρίτη φορά στην φετινή σεζόν του ιταλικού πρωταθλήματος. Κάτι αντίστοιχο δεν είχε ποτέ συμβεί κατά τη διάρκεια της θητείας του στην Αγγλία, όπου δεν είχε δεχθεί ούτε μια κόκκινη κάρτα.

Επιπλέον, κανένας άλλος παίκτης της Serie A δεν έχει δεχτεί τόσες κόκκινες κάρτες, όσες ο Ζοζέ Μουρίνιο φέτος.

Στην συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε μετά την ήττα της ομάδας του από την Κρεμονέζε, δήλωσε πως ο ίδιος ο διαιτητής αναμέτρησης προκάλεσε τις έντονες αντιδράσεις του, βρίζοντάς τον, και πως θα επιχειρήσει να βρεί το δίκιο του μέσω της νομικής οδού.