Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Νιούκαστλ 2-0: Καζεμίρο και Ράσφορντ βάζουν βάσεις κατάκτησης! (video)

Εξαιρετική Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και ισχυρό προβάδισμα κατάκτησης του Λιγκ Καπ, ούσα μπροστά στο σκορ με 2-0 της Νιούκαστλ!

Μία στιγμή ήταν αρκετή για να πάρει προβάδισμα η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στον τελικό του Λιγκ Καπ, δύο λεπτά μετά τη μεγάλη στιγμή του Σεντ Μαξιμέν και την απόκρουση του Νταβίντ Ντε Χέα.

Στο 32ο λεπτό, οι «κόκκινοι διάβολοι» κέρδισαν φάουλ από την αριστερή τους πτέρυγα, ο Σο ανέλαβε την εκτέλεση και ο Καζεμίρο άνοιξε το σκορ με υπέροχη κεφαλιά, μην αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στον Κάριου.

Τέσσερα λεπτά μετά το γκολ του Καζεμίρο, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σκοράρει και πάλι, με τον Μάρκους Ράσφορντ να κάνει το 2-0!

Εξαιρετική αντεπίθεση, ο Μάρκους Ράσφορντ πήρε τη μπάλα σε καλό σημείο, σούταρε με το αριστερό και αυτή βρήκε πάνω στον Σερ. Αιφνιδιάστηκε ο Κάριους και το 2-0 είναι γεγονός, με τους «κόκκινους διαβόλους» να βάζουν βάσεις κατάκτησης από πολύ νωρίς στον τελικό του Λιγκ Καπ.