Πάολο Ντιμπάλα: Στο πρώτο ματς αλλαγή στο ημίχρονο, στο δεύτερο έκανε… αυτό! (video)

Εξαιρετικός ήταν ο Πάολο Ντιμπάλα στη νίκη - πρόκριση της Ρόμα επί της Σάλτσμπουργκ, με τον Αργεντινό μέσο να σκοράρει στο τελικό 2-0, αλλά να έχει καταγράψει και μία μοναδική στιγμή στο πρώτο μέρος!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο φρόντισε να απαντήσει στους επικριτές του ο Πάολο Ντιμπάλα, ο οποίος ναι μεν ήταν αρνητικός στο πρώτο παιχνίδι της Ρόμα με τη Σάλτσμπουργκ και στην ήττα των «τζιαλορόσι» με 1-0, αλλά στο δεύτερο… μάγεψε.

Ανέκτησε τη χαμένη του ψυχολογία μετά την αλλαγή στην ανάπαυλα στο ματς της Αυστρίας, σκόραρε επί ιταλικού εδάφους για το τελικό 2-0, αλλά μεσολαβεί και μία απίθανη ενέργειά του.

Πέρασε τρεις, κλείστηκε από πολλούς, άλλαξε παιχνίδι και ανέδειξε για ακόμη μία φορά, την απίστευτη ποιότητα που τον διακατέχει.