Λειψία - Μάντσεστερ Σίτι 1-1: Γκβάρντιολ ανίκητος στον... αέρα και το ματς στα ίσα! (video)

Η Λειψία ισοφάρισε τη Μάντσεστερ Σίτι (22/02) από... αέρος!

Ο Μαχρέζ «άνοιξε» το σκορ, αλλά η απόδοση της Μάντσεστερ Σίτι στο 2ο ημίχρονο κόντρα στη Λειψία (22/02), στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τη φάση των «16» του Champions League, ολοένα και... έπεφτε. Εν τέλει, ένα δίλεπτο ξέσπασμα των γηπεδούχων στάθηκε αρκετό για να φέρει το γκολ της ισοφάρισης.

Στο 69ο λεπτό, ο Σομποσλάι «προειδοποίησε» με έναν κεραυνό εκτός περιοχής κι ένα λεπτό αργότερα (70'), ο Χάλστενμπεργκ έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Γκβάρντιολ νίκησε τους πάντες στον αέρα και με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 1-1.