Σεβίλλη - Έλτσε 3-0: Ένα ημίχρονο της ήταν αρκετό! (video)

«Πάρτι» της Σεβίλλης κόντρα στην Έλτσε (28/01, 3-0), αφού «καθάρισε» το ματς μέσα σε μόλις 19 λεπτά!
Νέο «άλμα»... απομάκρυνσης από τη ζώνη του υποβιβασμού για τη Σεβίλλη! Οι Ανδαλουσιανοί «καθάρισαν» το ματς κόντρα στην Έλτσε σε ένα ημίχρονο, επικρατώντας με σκορ 3-0 (28/01) στη μεταξύ τους αναμέτρηση στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της La Liga, και ξέφυγαν στο +4 από την 18η θέση της La Liga.

Από την άλλη, η τελευταία στον βαθμολογικό πίνακα, Έλτσε, παρέμεινε χωρίς νίκη στη φετινή σεζόν, «κολλημένη» στους έξι βαθμούς.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Εν Νεσίρι, που σκόραρε τόσο στο 29', όσο και στο 45+3', με τον Ακούνια να έχει βρει επίσης δίχτυα ενδιάμεσα (43').

Η Έλτσε ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Μπιγκάς στο 41ο λεπτό.

Σεβίλλη (Χόρχε Σαμπάολι): Μπόνο, Νάβας, Ρεκίκ, Μπαντέ, Ακούνια, Τόρες, Φερνάντο, Ράκιτιτς, Σούσο, Οκάμπος, Εν Νεσίρι.

Έλτσε (Πάμπλο Ματσίν): Μπάντια, Γκονσάλες, Ρόκο, Μπίγκας (αποβ. 41'), Παλάσιος, Μασκαρέγ, Γκουμπάου, Μπλάνκο, Μίγια, Φιδέλ, Μπογιέ.