Μάντσεστερ Σίτι – Τότεναμ 2-2: «Πολίτες» από… ατσάλι, ισοφάρισαν αμέσως! (video)

Τα γκολ που τόσο ήθελε, βρήκε η Μάντσεστερ Σίτι απέναντι στην Τότεναμ, με τον Άλβαρες να κάνει το 2-1 με το ξεκίνημα της επανάληψης και τον Χάαλαντ να ισοφαρίζει αμέσως!

Πολύ σημαντική εξέλιξη στο ντέρμπι μεταξύ Μάντσεστερ Σίτι και Τότεναμ, με τον Άλβαρες να κάνει το 2-1 με την εκκίνηση της επανάληψης.

Ο Αργεντίνος επωφελήθηκε από τις κόντρες και την ασταθή επέμβαση του Γιορίς και μείωσε στο 48ο λεπτό, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς.

Και δύο λεπτά μετά, προέκυψε και πάλι ισοπαλία… Ο Χάαλαντ ισοφάρισε σε 2-2 με κεφαλιά από κοντά και το ντέρμπι προμηνύεται συγκλονιστικό!