Super League 2, Β' Όμιλος: 4άρα ο Απόλλωνας στο Ρουφ, νικητής ο Ο.Φ. Ιεράπετρας στο κρητικό ντέρμπι!

Ο Απόλλων Σμύρνης «φιλοδώρησε» με τέσσερα γκολ τον ΠΑΟ Ρουφ και ανέβηκε στην δεύτερη θέση του Β' ομίλου της Super League 2. O ΟΦ Ιεράπετρας επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας 2-0 των Χανίων.

Ο Απόλλων Σμύρνης είχε εύκολο έργο, καθώς επικράτησε 4-1 του ΠΑΟ Ρουφ για την 11η αγωνιστική του Β' ομίλου της Super League 2. Η «ελαφρά ταξιαρχία» συνεχίζει τη μάχη της καθώς πλέον είναι στη δεύτερη θέση με 23 βαθμούς.

Πρωταγωνιστής του παιχνιδιού ήταν ο Παναγιώτης Μωραΐτης, ο οποίος πέτυχε τρία γκολ μέσα σε 12 λεπτά στο 48', στο 55' και στο 60'. Ο Χαλίμι άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 16', ενώ ο Κυριαζής είχε ισοφαρίσει στο 23'.

Ο ΟΦΙ επέστρεψε στις νίκες και πήρε το κρητικό ντέρμπι κόντρα στα Χανιά. Η ομάδα της Ιεράπετρας επικράτησε 2-0 και είναι στην τρίτη θέση με 21 πόντους.

Ο Μίλερ άνοιξε το σκορ στο 46ο λεπτό, με τον Τσόρνομαζ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 67'.