Προηγείται για πρώτη φορά στην ιστορία της η Μπράιτον στο «Άμεξ» με τη Λίβερπουλ! (video)

Το έψαξε πολύ και το έκανε πράξη η Μπράιτον, η οποία παίρνει το προβάδισμα απέναντι στη Λίβερπουλ στο «Άμεξ», για πρώτη φορά στην ιστορία της!

Ήταν ανώτερη από τη Λίβερπουλ σε ολόκληρο το πρώτο μέρος, αναζήτησε το γκολ πολύ, δεν ήρθε στα πρώτα 45 λεπτά, αλλά αυτό συνέβη με την έναρξη του δευτέρου μέρους, με τη Μπράιτον να κάνει το 1-0 απέναντι στη Λίβερπουλ στο «Άμεξ», χάρη στο γκολ του Μαρτς.

Ο Μιτόμα έκανε την ασίστ και ο Μαρτς νίκησε από κοντά τον Άλισον, με τους «γλάρους» του Ρομπέρτο Ντε Τζέρμπι να καταφέρνουν μόλις για πρώτη φορά στην ιστορία τους να πάρουν προβάδισμα κόντρα στη Λίβερπουλ, εντός έδρας, στην 7η μεταξύ τους συνάντηση!

Το έργο επαναλήφθηκε έξι λεπτά αργότερα, όταν ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0, με τρομερό διαγώνιο σουτ, μην αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στον Άλισον.