Σαλερνιτάνα – Μίλαν 0-2: Προβάδισμα δύο τερμάτων με Λεάο και Τονάλι! (video)

Η Σαλερνιτάνα υποδέχεται την Μίλαν για την 16η αγωνιστική της Serie A, με την Πρωταθλήτρια Ιταλίας να έχει αποκτήσει ισχυρό προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού.

Σαλερνιτάνα και Μίλαν «μονομαχούν» για την 19η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος και πρώτη για το νέο έτος, με τους «ροσονέρι» να έχουν μπει στο παιχνίδι με το πόδι πατημένο στο… γκάζι.

Συγκεκριμένα, στο 10’ ο Τονάλι πέρασε μια όμορφη μπαλιά στον Λεάο, εκείνος  έφυγε στην αντεπίθεση περνώντας τον Οτσόα που κατά την έξοδο του ήταν διστακτικός, σκοράροντας σε κενή εστία για το 0-1.

Πέντε λεπτά αργότερα, η Μίλαν «διπλασίασε τα τέρματα της όταν Λεάο επιχείρησε «μπάσιμο» από τα αριστερά, η μπάλα κατέληξε στον Τονάλι που η πρώτη του προσπάθεια σταμάτησε στα σώματα, με την μπάλα να επιστρέφει στον ίδιο λίγο αργότερα όπου με δυνατό σουτ έγραψε το 0-2 στο ματς.