Βόλος - ΑΕΚ 0-3: Ο Μήτογλου την «κομπίνα», ο Πινέδα τη μαγεία, ο Φαν Βέερτ το... κερασάκι! (video)

Η ΑΕΚ τελειώνει την αναμέτρηση κόντρα στον Βόλο μέσα σε μόλις 35 λεπτά!

Καταιγιστική η ΑΕΚ στο Πανθεσσαλικό απέναντι στον Βόλο! Στα πρώτα 35' κατάφερε να σκοράρει τρεις φορές και ουσιαστικά, να τελειώσει το μεταξύ τους ματς, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Super League.

Στο 16ο λεπτό, Πινέδα, Γκαρσία και Αραούχο έκαναν μία εξαιρετική «κομπίνα», μετά από εκτέλεση κόρνερ. Τελικός αποδέκτης ήταν ο Μήτογλου, που με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1-0.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας (30'), ο Γκαρσία έκανε την κούρσα από τα δεξιά, «έσπασε» την μπάλα στον Πινέδα, που με εξαιρετικό πλασέ στην κίνηση έδωσε προβάδισμα «ασφαλείας» στην ΑΕΚ.

Εν τέλει, η «Ένωση» βρήκε και τρίτο γκολ, πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Τομ Φαν Βέερτ να διαμορφώνει το 3-0 με κοντινό πλασέ στο 35ο λεπτό.