Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης 2-0: «Αέρινος» Χάμες και ισχυρό προβάδισμα για τους ερυθρόλευκους! (video)

Με ένα γκολ στην αρχή και άλλο ένα προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Ολυμπιακός οδεύει μπρος... ολοταχώς για να κλείσει νικηφόρα το 2022, κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης.
Τις βάσεις για μία άνετη επικράτηση έχει βάλει ο Ολυμπιακός από το πρώτο ημίχρονο του ματς κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης.

Οι «ερυθρόλευκοι» βρήκαν γκολ από τα... αποδυτήρια μιας και μόλις στο 4', ο Πεπ Μπιελ εκμεταλλεύτηκε την κάθετη πάσα του Κώστα Φορτούνη (κλέψιμο από Εμβιλά) και έβαλε σε θέση-οδηγού τους γηπεδούχους.

Και αφού δεν μπόρεσαν οι Αρκάδες να φέρουν το ματς στα ίσια με τη διπλή τους ευκαιρία, λίγα λεπτά αργότερα, οι Πειραιώτες πήραν και πάλι τα ηνία και ισχυροποίησαν το προβάδισμά τους.

Αυτό συνέβη από το «μαγικό» αριστερό του Χάμες Ροντρίγκες ο οποίος στο 37' έπαιξε το ένα-δύο με συμπαίκτη του και έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας του Παπαδόπουλου με όμορφο, φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής, για το 2-0.