Άρσεναλ - Γουέστ Χαμ 3-1: Πάρτι στο δεύτερο ημίχρονο οι «κανονιέρηδες» και τούμπα το ματς! (video)

Μέσα σε πέντε λεπτά η Άρσεναλ κατάφερε να ανατρέψει το σκορ σε 2-1 υπέρ της κόντρα στη Γουέστ Χαμ, με γκολ των Σάκα και Μαρτινέλι! Σαν να μην έφτανε αυτό για τα «σφυριά», ο Ενκέτια στο 69' έκανε το 3-1 με ένα εντυπωσιακό γκολ!
Πολύ δυναμικό ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο από την ομάδα του Μικέλ Αρτέτα καθώς μέσα σε πέντε λεπτά γύρισε το ματς με την Γουέστ Χαμ από 0-1 σε 2-1, ενώ ο Ενκέτια έβαλε λίγο αργότερα και τρίτο τέρμα για τους «κανονιέρηδες»!

Ο Σάκα στο 53' αρχικά ισοφάρισε για την Άρσεναλ έπειτα από σουτ του Όντεργκααρντ που μετατράπηκε σε ασίστ για το 1-1!

Και έπειτα, ο Μαρτινέλι, στο 58' ολοκλήρωσε την ανατροπή! Ο Σακα έκλεψε τη μπάλα ψηλά, εκείνη έφτασε στα πόδια του Μαρτινέλι, με τον Βραζιλιάνο να εκτελεί από δύσκολη γωνία και να νικάει τον Φαμπιάνσκι στην κλειστή του γωνία.

Σαν να μην έφτανε η ανατροπή για την Γουέστ Χαμ, ο Ενκτέτια στο 69' με ένα φοβερό γκολ έγραψε το 3-1 για την ομάδα του!