Κηφισιά – ΑΕΚ 0-2: Πρώτο γκολ του Φαν Βέερτ και… 13ο εύστοχο πέναλτι στην καριέρα του! (video)

Το 13ο εύστοχο πέναλτι στην καριέρα του Φαν Βέερτ είναι γεγονός, ο οποίος σκόραρε για πρώτη φορά με τη φανέλα της ΑΕΚ και έκανε το 2-0 απέναντι στην Κηφισιά.

Με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις, ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο απέναντι στην Κηφισιά για την ΑΕΚ, με την «Ένωση» να κάνει το 2-0 και τον Φαν Βέερτ να σκοράρει για πρώτη φορά με τη φανέλα της.

Εκτέλεσε το πέναλτι του 48ου λεπτού του πρώτου μέρους που κέρδισε ο Σέρχιο Αραούχο, διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας του και το 2ο φετινό του γκολ συνολικά, με Βόλο και ΑΕΚ, είναι γεγονός. Παράλληλα, βελτίωσε και το ποσοστό ευστοχίας του από τα «11» βήματα, καθώς σκόραρε για 13η φορά από το σημείο του πέναλτι, έχοντας αστοχήσει σε πέντε περιπτώσεις.