Ηρακλής-Βέροια 1-1: «Κόλλησε» και πάλι ο Γηραιός (video)

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι του Ηρακλή με την Βέροια στο «Καυτανζόγλειο», με τους Θεσσαλονικείς να προηγούνται στο 29' και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 48'.
Ισόπαλη με 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση Ηρακλής-Βέροια στο «Καυτανζόγλειο», η οποία άνοιξε την αυλαία της έκτης αγωνιστικής του Βόρειου ομίλου της Super League 2.

Το παιχνίδι ήταν κακό ποιοτικά, ενώ αξίζει να αναφερθεί ότι και οι δύο ομάδες παρατάχθηκαν με υπηρεσιακούς προπονητές, τους Τάσο Κατσαμπή και Γιάννη Ματζιαρίδη αντίστοιχα.

Ο Γηραιός ήταν περισσότερο απειλητικός στο ξεκίνημα. Λίγο πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού (29')  άνοιξε, μάλιστα, το σκορ με σουτ του Γιουμπιτάνα.

Στο δεύτερο μέρος οι Βεροιώτες μπήκαν αποφασισμένοι να φτάσουν στην ισοφάριση και τα κατάφεραν μόλις στο τρίτο λεπτό με τον Φασίδη (48').

Οι γηπεδούχοι πίεσαν περισσότερο στα τελευταία λεπτά αλλά δεν κατάφεραν να βρουν το γκολ της νίκης.

Έτσι, βρίσκονται πλέον στην 9η θέση του Βόρειου ομίλου με μόλις πέντε βαθμούς, δύο λιγότερους από την Βέροια.