Μακεδονικός - Ηρακλής 2-0: Πάτησαν κορυφή οι «πράσινοι», προβληματικός ξανά ο Γηραιός

Ο Μακεδονικός επικράτησε με 2-0 του Ηρακλή στο Θεσσαλονικιώτικο ντέρμπι της Super League 2 και έπιασε τον ΠΑΟΚ Β' στην κορυφή της βαθμολογίας του Α' ομίλου.
Ο Μακεδονικός κράτησε το μηδέν στα μετόπισθεν σε ακόμη ένα παιχνίδι, νικώντας τον Ηρακλή με 2-0 στο γήπεδο της Νεάπολης, που είχε ως επι το πλείστον φίλους του Γηραιού.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να… πιάσουν στον ύπνο τους παίκτες του Ηρακλή, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό του αγώνα, με σουτ του Σιμόνι.

Η ομάδα της Νεάπολης διπλασιάσε τα τέρματά της χάρη σε προσπάθεια του Σάντσεθ, εξίσου νωρίς, στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 51’…

Έτσι, ο μεν Μακεδονικός έπιασε τον ΠΑΟΚ Β’ στην πρώτη θέση του ομίλου με 10 βαθμούς, αλλά και παιχνίδι περισσότερο.

Ο δε Ηρακλής ηττήθηκε για δεύτερη συνεχόμενη εβδομάδα και έμεινε στην έβδομη θέση.