Αγγλία – Ιράν 3-0: Καταιγιστικά «τρία λιοντάρια» με υπέροχα γκολ από Σάκα και Μπέλιγχαμ (video)

Η Αγγλία έχει πάρει ισχυρό προβάδισμα τριών τερμάτων απέναντι στο Ιράν, με τα γκολ των Μπέλιγχαμ, Σάκα και Στέρλινγκ να σημειώνονται στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου.

Με ένα «ξέσπασμα» στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου, η Αγγλία επικρατεί με 3-0 του Ιράν, εξασφαλίζοντας σε μεγάλο βαθμό της νίκη στην πρεμιέρα του Μουντιάλ 2022.

Συγκεκριμένα, στο 35’  ο Τζουντ Μπέλιγχαμ βρήκε δίχτυα με το κεφάλι, μετουσιώνοντας σε ασίστ την πάσα του Λουκ Σο, στο ντεμπούτο του άσου της Ντόρτμουντ σε Παγκόσμιο Κύπελλο.

Στο 43’ η Αγγλία «διπλασίασε» τα τέρματα της αφού ο Μπουκάγιο Σάκα εκμεταλλεύτηκε αρχικά την ασίστ με το κεφάλι από τον Χάρι Μαγκουάιρ και έκανε το 2-0.

Τέλος, στο 45’  τα «τρία Λιοντάρια» χτύπησαν και… πάλι με τον Στέρλινγκ να σκοράρει μετά από ασίστ του Χάρι Κέιν για το 3-0 της Αγγλίας απέναντι στο Ιράν.