Δύο γκολ ο Μαυροπάνος στη φιλική νίκη (4-2) της Στουτγκάρδης επί της Κολωνίας!

Ο Ντίνος Μαυροπάνος είναι σε εξαιρετική κατάσταση και το επιβεβαίωσε ακόμα μια φορά, σκοράροντας δύο φορές σε φιλικό αγώνα της Στουτγκάρδης απέναντι στη Κολωνία στο Τέξας.

Στουτγκάρδη και Κολωνία αναμετρήθηκαν σε φιλικό αγώνα στο πλαίσιο του τουρ που κάνουν στις Ηνωμένες Πολιτείες. Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν στο Όστιν του Τέξας και με πρωταγωνιστές τους Τανγκί Κουλιμπαλί και Ντίνο Μαυροπάνο, οι Σουηβοί επικράτησαν με σκορ 4-2.

Το πρώτο μέρος ήταν ένας… μονόλογος από την πλευρά της Στουτγκάρδης, η οποία πήγε στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 4-0! Ο Μαυροπάνος ήταν αυτός που «άνοιξε» και… έκλεισε το χορό των γκολ πριν την ανάπαυλα, σκοράροντας στο 14’ και το 41’. Ενδιάμεσα ο Κουλιμπαλί χρειάστηκε δύο λεπτά για να σημειώσει «ντοπιέτα» (28’, 30’).

Η Κολωνία στο δεύτερο ημίχρονο εμφανίστηκε βελτιωμένη και πέτυχε δύο γκολ για να μειώσει σε 4-2 με τον Σβίρτεν στο 68’ και τον Ανταμιάν στο 85’.