Άστον Βίλα – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-0: Δυναμικό ξεκίνημα του Έμερι, αιφνιδιασμός για τους «κόκκινους διαβόλους»! (video)

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο φαίνεται πως ξεκινά η εποχή του Ουνάι Έμερι στην Άστον Βίλα, με την ομάδα του να προηγείται με 2-0 της Γιουνάιτεντ από το 11ο λεπτό, χάρη στα γκολ των Μπέιλι και Λούκας Ντιν, με τρομερή εκτέλεση φάουλ!

Ιδανικά ξεκινά η εποχή του Ουνάι Έμερι στην Άστον Βίλα, με τους «χωριάτες» να επικρατούν μόλις στο 11ο λεπτό, με 2-0 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και να οδεύουν με το υπέρ τους σκορ στα αποδυτήρια για τη λήξη του πρώτου μέρους.

Το σκορ άνοιξε στο 6’ ο Μπέιλι με υπέροχο διαγώνιο σουτ, νικώντας τον Νταβίδ Ντε Χέα, για πρώτη φορά μετά από τρία clean sheet.

Πέντε λεπτά μετά, ένα υπέροχο φάουλ του Λούκας Ντιν έφερε το 2-0 και η Βίλα σκοράρει δις απέναντι στους «κόκκινους διαβόλους» εντός έδρας, για δεύτερη συνεχόμενη σεζόν.