Πρωταθλητής Αμερικής ο Μπέιλ με την Λος Άντζελες! (video)

Ο Γκάρεθ Μπέιλ κατέκτησε και το πρωτάθλημα Αμερικής, πετυχαίνοντας το «χρυσό» γκολ της ισοφάρισης στην παράταση, με την Λος Άντζελες να χρίζεται πρωταθλήτρια στη διαδικασία των πέναλτι.

Ακόμα ένα πρωτάθλημα πρόσθεσε στη συλλογή του ο Γκάρεθ Μπέιλ, καθώς το βράδυ της Κυριακής (6/11) στέφθηκε πρωταθλητής με την Λος Άντζελες με αντίπαλο την Φιλαδέλφεια Γιούνιον. Μάλιστα, ο Ουαλός ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της ομάδας του, καθώς πέρασε ως αλλαγή στο 97’ της παράτασης και ήταν αυτός που πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης σε 3-3 στο 128’!

Έτσι, το ματς οδηγήθηκε στη διαδικασία των πέναλτι, με τους παίκτες της Φιλαδέλφεια να είναι απελπιστικά άστοχοι, χάνοντας και τα τρία πέναλτι που χτύπησαν! Η Λος Άντζελες από την άλλη, ευστόχησε στα τρία από τα τέσσερα που εκτέλεσε και με τον τρόπο αυτό στέφθηκε πρωταθλήτρια Αμερικής για δεύτερη φορά στην ιστορία της.