Τορίνο – Μίλαν 2-0: Ό,τι δεν έκανε σε… 500 λεπτά, έπραξε σε 120 δευτερόλεπτα η γηπεδούχος! (video)

Δίχως γκολ είχε μείνει η Τορίνο απέναντι στη Μίλαν στα 5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, αλλά η τάξη αποκαταστάθηκε μέσα σε ένα… δίλεπτο. Το 0-0 έγινε 2-0 και η γηπεδούχος οδηγεί το ματς στα αποδυτήρια με ένα ασφαλές προβάδισμα υπέρ της.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο φαίνεται πως φροντίζει να απαντήσει στους επικριτές της η Τορίνο, αναφορικά με το αν μπορεί ή όχι να σκοράρει απέναντι στη Μίλαν, μετά το «μηδέν» εις το πηλίκο, έπειτα από 500 λεπτά.

Ό,τι δεν έγινε όμως στα προηγούμενα 5 ενενηντάλεπτα, έλαβε χώρα από το 35’ μέχρι και το 37’, με τον Τζίτζι και τον Μίραντσουκ να σκοράρουν σε 120 δευτερόλεπτα.