Βόλος - Παναθηναϊκός 0-2: Σόου από τον Παλάσιος και ισχυρό προβάδισμα οι «πράσινοι»! (video)

Ο Παναθηναϊκός με δύο υπέροχα γκολ του Παλάσιος στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου πήρε ισχυρό προβάδισμα για τη νίκη κόντρα στον Bόλο.
Με δύο προσωπικά γκολ, ο Παλάσιος οδηγεί τον Παναθηναϊκό στη νίκη! Ο άσος των «πρασίνων» χτύπησε δύο φορές στο 39' και στο 44' και έδωσε ισχυρό προβάδισμα στην ομάδα του για τη νίκη.

Αρχικά, οι φιλοξενούμενοι κατόρθωσαν να ανοίξουν το σκορ όταν ο Μπερνάρντ έβγαλε τον Παναθηναϊκό στην αντεπίθεση, έδωσε στον Παλάσιος, ο οποίος με μία φοβερή ατομική προσπάθεια και έξοχο τελείωμα με το εξωτερικό έκανε το 1-0!

Λίγα λεπτά αργότερα, ο Αργεντινός χτύπησε και πάλι και με ένα καταπληκτικό κοντρόλ και αριστερό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στη γωνία του Κλέιμαν για το 2-0!