Μπενφίκα - Γιουβέντους 3-1: Καταιγιστικοί «Αετοί» σε χορταστικό ημίχρονο τεσσάρων τερμάτων (video)

Δύσκολα έχει βάλει στην Γιουβέντους η Μπενφίκα, καθώς προηγείται στο ημίχρoνο με 3-1.
Έπειτα από 17 λεπτά παιχνιδιού, ο Αντόνιο Σίλβα άνοιξε τον χορό των τερμάτων, έπειτα από σέντρα του Έντσο Φερνάντεθ και δική του κεφαλιά.

Ακολούθησε ισοφάριση στο 28', όταν ο Ντούσαν Βλάχοβιτς πήρε το ριμπάουντ από απόκρουση του Βλαχοδήμου και σκόρπισε προσωρινά χαμόγελα στην ομάδα του.
Η χαρά των Ιταλών κράτησε για λίγο, καθώς ο Ζοάο Μάριο ευστόχησε από τα έντεκα μέτρα, έπειτα από χέρι και παράβαση - πέναλτι του Κουαδράδο.
Ο σκόρερ του προηγούμενου τέρματος έγινε δημιουργός και βρήκε τον Ράφα Σίλβα στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής, ο οποίος με υπέροχο τακουνάκι διεύρυνε περαιτέρω το προβάδισμα της ομάδας του.