Λίβερπουλ – Μάντσεστερ Σίτι 0-0: Ακυρώθηκε το γκολ του Φόντεν για φάουλ του Χάαλαντ! (video)

Μπορεί οι παίκτες της Μάντσεστερ Σίτι να πανηγύρισαν έξαλλα στο 52ο λεπτό, όταν ο Φιλ Φόντεν έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, όμως το γκολ δεν μέτρησε. Ο Έρλινγκ Χάαλαντ είχε κάνει φάουλ στον Φαμπίνιο και ο VAR το υπέδειξε στον διαιτητή, Τέιλορ, που ακύρωσε το γκολ!

Τρομερό δεύτερο ημίχρονο στο Άνφιλντ, ανάμεσα σε Λίβερπουλ και Μάντσεστερ Σίτι, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με τον Φιλ Φόντεν στο 52’, αλλά να έχει προηγηθεί φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης.

Το γκολ ακυρώθηκε, ο VAR το έδειξε στον Τείλορ και αυτός δεν καταλόγισε το γκολ, με το 0-0 να παραμένει και τον Γκουαρδιόλα να είναι έξαλλος!