Άγιαξ - Νάπολι 1-2: «Τούμπα» το ματς μέσα σε 24 λεπτά! (video)

Η Νάπολι βρέθηκε πίσω στο σκορ στην έδρα του Άγιαξ μόλις στο 9ο λεπτό, όμως βρήκε τον τρόπο όχι μόνο να ισοφαρίσει, αλλά και να πάρει το προβάδισμα!

Τι κι αν ο Άγιαξ ευτύχησε να προηγηθεί στην πρώτη του μεγάλη ευκαιρία κόντρα στη Νάπολι, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League; Οι «παρτενοπέι» βρήκαν τη λύση και στο 33ο λεπτό προηγούνται!

Αρχικά, μετά από φάση διαρκείας στα «καρέ» της Νάπολι και σουτ του Τέιλορ, η μπάλα κόντραρε πάνω στον Κούντους στο 9' και κατέληξε στα δίχτυα.

Στο 18ο λεπτό, ωστόσο, το σύνολο του Σπαλέτι «έκρυψε» την μπάλα και μετά από σέντρα του Ολιβέιρα, ο Ρασπαντόρι την εμφάνισε στα δίχτυα με κεφαλιά!

Η ολική ανατροπή ήρθε στο 33', όταν ένα κόρνερ από τη δεξιά πλευρά εκτέλεστηκε με κοντινή πάσα. Η σέντρα του Κβαρατσχέλια ήταν καταπληκτική και ο Ντι Λορέντζο χρειάστηκε απλώς να αγγίξει την μπάλα με το κεφάλι, για να διαμορφώσει το 2-1!