Μαρσέιγ - Σπόρτινγκ Λισαβόνας 3-1: Ανατροπή μέσα σε 16' διά χειρός... Αντάν! (video)

Η Μαρσέιγ βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 1ο λεπτό, αλλά για καλή της τύχη, πέτυχε σε τρομερά κακή μέρα τον γκολκίπερ της Σπόρτινγκ Λισαβόνας!

Τι κι αν ο Τρινκάο έβαλε σε θέση οδηγού τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας, μόλις στο 1ο λεπτό; Η Μαρσέιγ βρήκε τον «άνθρωπό» της και ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ μέσα σε μόλις 16 λεπτά! Ποιος ήταν αυτός; Ο γκολκίπερ των Πορτογάλων, Αντάν!

Αρχικά, το γκολ της ισοφάρισης των Γάλλων στο 13ο λεπτό, το έκανε... δώρο στον Σάντσες για το 1-1!

Το 2-1 ήρθε από τον Χαρίτ τρία λεπτά αργότερα (16'), ενώ στο 23' ο Αντάν αποβλήθηκε για χέρι εκτός περιοχής!

Με παίκτη περισσότερο στον αγωνιστικό χώρο, η Μαρσέιγ κατάφερε να πετύχει και τρίτο γκολ, με τον Μπαλέρντι να εκμεταλλεύεται την άστοχη έξοδο του Ίσραελ, αντικαταστάτη του Αντάν κάτω από τα γκολπόστ, και να διαμορφώνει το 3-1!