![Τράμπζονσπορ - Ερυθρός Αστέρας 1-0: Άνοιξε το σκορ με κεφαλιά ο Χάμσικ (video)](https://www.bnsports.gr/media/k2/items/cache/e3fc23a37da04ee79e5010eac13e4fd5_XL.jpg)
Η Τραμπζονσπόρ μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση με τον Ερυθρό Αστέρα και πήρε πρροβάδισμα με τον Μάρεκ Χάμσικ στο 16’.
Η Τραμπζονσπόρ ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο την αναμέτρηση με τον Ερυθρό Αστέρα για την δεύτερη αγωνιστική του 8ου ομίλου του Europa League. Στο 16’ ο Μαχμούντ Τρεζεγκέ σέντραρε από τα αριστερά, με τον Μάρεκ Χάμσικ να σκοράρει με το κεφάλι, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα των Μπακασέτα και Σιώπη.
Δείτε το γκολ της Τραμπζονσπόρ: