Λοριάν – Ναντ 3-2: Η νίκη επί του Ολυμπιακού την… αποπροσανατόλισε

Η Ναντ ηττήθηκε από τη Λοριάν με 3-2 για τη Ligue 1, λίγες μέρες μετά τη νίκη με buzzer beaterενάντια στον Ολυμπιακό για το UEFA Europa League

Η ομάδα του Αντουάν Κομπουαρέ δεν κατάφερε να νικήσει τη Λοριάν παρά το προβάδισμα της στο 13ο λεπτό και βίωσε τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα της στο γαλλικό πρωτάθλημα.

Τα «καναρίνια» ξεκίνησαν ιδανικά την αναμέτρηση, καθώς ο Γκαναγκό άνοιξε το σκορ στο 13’. Όμως, το προβάδισμα των φιλοξενούμενων δεν διήρκησε πολύ, αφού ο Ουαταρά ισοφάρισε (σχεδόν αμέσως) σε 1-1 στο 19ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι προχώρησαν νωρίς σε αλλαγές και αυτό τους ώθησε, όχι μόνο στο 2-1 με τον Καθλίν (60’), αλλά και σε τρίτο γκολ από τον Κονέ στο 74’.

Από εκεί και έπειτα, η Ναντ είχε την κατοχή και τις ευκαιρίες, ωστόσο δεν είχε κάτι παραπάνω πέραν από τη μείωση του Σιμόν σε 3-2 στο 85’. Με συνέπεια, η ομάδα που βρίσκεται στον όμιλο του Ολυμπιακού για το UEFA Europa League να ηττάται για 2η σερί φορά στη φετινή Ligue 1.