Κάντιθ - Μπαρτσελόνα 0-2: Ο Ντε Γιονγκ έλυσε τον «γόρδιο δεσμό», για να ακολουθήσει η σούπερ αλλαγή Λέβα (video)

Στην έδρα της Κάντιθ αγωνίζεται αυτή την στιγμή η Μπαρτσελόνα, η οποία προηγείται με σκορ 2-0, χάρη στα γκολ των Ντε Γιονγκ και Λεβαντόφσκι.
Η αρχή έγινε δέκα λεπτά μετά από την ένραξη του δευτέρου ημιχρόνου, όταν ο Γκάβι πάσαρε, ο αντίπαλος τερματοφύλακας Λεντέσμα προσπάθησε να απομακρύνει την μπάλα, αλλά την έστρωσε στον Ντε Γιόνγκ, ο οποίος άνοιξε το σκορ μπροστά σε κενή εστεία.

Ακολούθησε ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, ο οποίος μόλις λίγες στιγμές από την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο, κατόρθωσε να βρει δίχτυα... με τρόπο σχεδόν πανομοιότυπο με αυτόν του Ολλανδού μέσου.