Νάπολι - Λίβερπουλ 2-0: «Κερδίζει» τον Οσιμέν ο Άλισον, αλλά όχι και τον Ανγκισά! (video)

Φοβερή Νάπολι κόντρα στη Λίβερπουλ, χάνει πέναλτι για το 2-0 στο 18', αλλά το κάνει εν τέλει, στο 31' με τον Ανγκισά!
Η Νάπολι έχει βάλει στα... σχοινιά τη Λίβερπουλ, στην πρεμιέρα τους στους ομίλους του φετινού Champions League!

Ο Ζιελίνσκι «άνοιξε» το σκορ από το σημείο του πέναλτι στο 5' και στο 18ο λεπτό, είχε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά της, ξανά από την «άσπρη βούλα», αλλά ο Άλισον είπε «όχι» στον Όσιμεν, που κέρδισε και εκτέλεσε το πέναλτι.

Ο γκολκίπερ της Λίβερπουλ δεν είχε «απάντηση», όμως, και στο 31ο λεπτό, όταν ο Ζιελίνσκι έβγαλε με εξαιρετική ασίστ τον Ανγκισά σε θέση βολής κι αυτός με ωραίο πλασέ στην κλειστή γωνία, έκανε το 2-0!