Τάσος Δουβίκας: Πρώτο χατ-τρικ στην Ολλανδία, σε 20 λεπτά, κόντρα στη Φορτούνα Σιτάρντ! (video)

Στο 63ο λεπτό ο Τάσος Δουβίκας περνά ως αλλαγή στην αναμέτρηση της 5ης αγωνιστικής της Eredivisie με αντίπαλο τη Φορτούνα Σιτάρντ. Δώδεκα λεπτά μετά, μετρά δύο γκολ, με την Ουτρέχτη να «κλειδώνει» τη νίκη και τον ίδιο στο 84' να καταγράφει το πρώτο χατ-τρικ της καριέρας του στην Ολλανδία!

Φοβερά πράγματα από τον Τάσο Δουβίκα, στην αναμέτρηση της 5ης αγωνιστικής της Eredivisie, απέναντι στην Φορτούνα Σιτάρντ, με τον Έλληνα επιθετικό να φτάνει τα πέντε γκολ σε τέσσερα ματς, περνώντας μάλιστα ως αλλαγή και κάνοντας χατ-τρικ σε ένα 20άλεπτο!

Έκανε το 2-1 με πέναλτι, επτά λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς (μπήκε στο 63’, σκόραρε στο 70’), έκανε το 3-1 στο 76’ και ολοκλήρωσε το πρώτο χατ-τρικ του στην Ολλανδία και δεύτερο της καριέρας του στο 84', όντας έτοιμος να συνδυάσει νίκη με γκολ επί ολλανδικού εδάφους, για πρώτη φορά μετά το φιλικό της ομάδας του με τον ΟΦΗ, το καλοκαίρι, με 4-0!